NAŠE HISTORIE

Svinařští mopeďáci, aneb trochu historie.

Všechno začalo v roce 2004, kdy se náš guru Michal Skála-S22 inspiroval kamarádama v Žebráku a opravil Stadiona 22.

Rok 2005 se svinařští mopedáci poprvé zúčastnily spanilé jízdy v Žebráku. Své stroje prohnaly brdskými hvozdy Michal Skála a Luděk Mácha – S22. Žebráčtí už jeli svoji 5 jízdu.

O mopedy se začínají zajímat i další přátelé splašených trubek a řady se rozrůstají o Jakuba Bartoše – S… a Martina „Cejna“ Zímu – S22. Michal Skála už tuší, že vzniká něco většího a připravuje stejná žlutá trika a bílé kalhoty. Toto oblečení je na žebrácké jízdě 2006 středem pozornosti.

Rok 2007 byl pro Svinařské mopeďáky průlomový. Pod vlivem krásných strojů a hezkých zážitků, které stávající mopedáci náležitě opěvovali, se do rekonstrukce a nákupů nových strojů pustili další. A tak začal za mopeďáky Svinaře jezdit Václav Ksandr – S22, Míra Slanec – S11, Ladislav Břečka S22, František Knop S22, Pavel Sládek - S11, Vladimír Roztočil – S22, Petr Procházka – S22, Michal Kozák – S22. Michal shání další žlutá trička.

V tomto roce jsme pod názvem Svinařské létaní uspořádali I. vyjížďku podbrdským krajem. Jelo se 16. září za vynikajícího počasí. Účastnilo se 48 jezdců na různých strojích. Trasa měřila 52 km. Mopeďáci se zúčastňují i jiných akcí – oslavy 20 let založení Třebaňské hudební skupiny Třehusk. Vystavujeme své stroje na setkání kovářů ve svinařském zámku – Svinařské řetězení.

Tyto akce neušli pozornosti milovníků zážitků a naše řady se rozrostly v roce 2008 o Jirku Veselého – S22, Alenu Veselou - Puch, Honzu Krbce – S11, Jardu Lewiaka – S22, Zdeňka Zárubu – S11 a Jirku Utratila - S 11.

II. ročník Spanilá jízda Svinaře se konal 6.září 2008. Opět nám přálo počasí a trasu v délce 68 km celkem projelo 83 jezdců a jezdkyň.

Na Babetách, Puchách a Korádech s námi začínají brázdit naši zem i dámy – Blanka Škarvadová, Alena Kokošková, Lída Petáková, Věra Dolejší, Alena Roztočilová, Petra Kozáková a Petra Pacáková. Aspoň nám nikdo nenadává.

Copyright © 2020    •  SunLight CMS  •  administrace